Tarım, Orman ve Köyişleri Komisyonu Başkanvekili Prof. Dr. Hasan KALYONCU Merkez Birliğini Ziyaret Etti

Tarım, Orman ve Köyişleri Komisyonu Başkanvekili Prof. Dr. Hasan KALYONCU, MHP Genel Başkanı Devlet BAHÇELİ’nin Danışmanı Dr. Ali GÜLER, Karaman DSYB Yönetim Kurulu Başkanı Ali DORLA’dan oluşan heyet 18 Kasım 2020 tarihinde Türkiye Damızlık Sığır Yetiştiricileri Merkez Birliği’ne ziyaret gerçekleştirdi.

Merkez Birliği Genel Başkanı Kamil ÖZCAN ve Yönetim Kurulu Üyeleri Hacı SELVİ, Hasan Hüseyin ÖZDEMİR’in ev sahipliği yaptığı görüşmede, Türkiye’de yürütülmekte olan ırk ıslahı faaliyetleri, soy kütüğü kayıt sistemi ve hali hazırda hem Bakanlığımız ile ortaklaşa hem de Merkez Birliği olarak yürütülen projeler ve bu projelerin çıktıları hakkında bir brifing gerçekleştirildi.

Ziyaret çerçevesinde Genel Başkanımız Kamil ÖZCAN tarafından süt fiyatları ve hayvancılık sektöründe yaşanılan sorunlar aktarıldı. Süt konusunda yürütülen çalışmalar ve süt fiyatları ile ilgili bir pariteye bağlanması gerektiği ve her 3 ayda bir güncellenmesi gerektiği önerilerinde bulunuldu. 2020 Yılı Tarımsal Desteklemelere İlişkin Karar’da özellikle buzağı destekleme kısmında bulunan üreme kriterleri ve kademeli buzağı destekleme ödemesinden dolayı birçok yetiştiricinin mağduriyet yaşayacağı bunun sonucunda da üretimden uzaklaşılacağı kendisine bildirildi. Konunun takipçisi olacağını ifade eden Prof. Dr. Hasan KALYONCU zaman zaman bizleri ziyaret ederek sahanın taleplerini kendisine bildirmemizi istedi.

Verimli geçen görüşmenin Ülke hayvancılığına hayırlı olmasını diler, kendilerine ziyaretlerinden dolayı teşekkür ederiz.

 

Haberlerde aramak istediğiniz kelimeyi yazınız