Sütçü Sığırlarda Tip Sınıflandırma Eğitimi Konya’da Gerçekleştiriliyor

Tarım ve Orman Bakanlığı ve Merkez Birliğimizce yürütülen Soy Kütüğü ve Döl Kontrolü Projeleri kapsamında uygulanmakta olan sığırlarda dış görünüşe göre değerlendirme çalışmaları çerçevesinde “Sütçü Sığırlarda Tip Sınıflandırma Eğitimi” 26-31 Aralık 2021 tarihleri arasında iki grup halinde Konya’da gerçekleştirilmektedir.

Sütçü Sığırlarda Tip Sınıflandırma Eğitimi’nin açılış toplantısına Genel Sekreter İbrahim KARAKOYUNLU ve Teknik İşler Şube Müdürü Onur YİĞİT katılım sağladı.

Konya İli Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği ev sahipliğinde gerçekleştirilen eğitim, Muş Alparslan Üniversitesi Uygulamalı Bilimler Fakültesi Hayvansal Üretim ve Teknolojileri Bölümü Öğretim Üyesi Dr. Onur ŞAHİN tarafından verilmektedir. Eğitimin 1. grubuna 16 İl Birliğinden 40 personel, 2. grubuna 12 İl Birliğinden 42 personel katılım sağlamıştır.

Başlangıçta teorik eğitim gerçekleştirilmiş olup, devam eden eğitim günlerinde Konya’da bulunan bir çiftlikte ineklerde uygulama eğitimi gerçekleştirilmektedir. Sütçü Sığırlarda Tip Sınıflandırma Eğitimi’nin Birlik personellerine ve ülkemize hayırlı olmasını dileriz.

Haberlerde aramak istediğiniz kelimeyi yazınız