Prof. Dr. Sayın Ahmet Gümen Merkez Birliğini Ziyaret Etti

Tarım ve Orman Bakan Yardımcısı Sayın Prof. Dr. Ahmet Gümen, Hayvancılık Genel Müdürü Salih Çelik ve Hayvan Sağlığı ve Karantina Daire Başkanı Hüseyin Eş, Merkez Birliğini ziyarette bulundular.

Merkez Birliği Yönetim ve Denetim Kurulunun hazır bulunduğu toplantıda, Bakan Yardımcısı Sayın Gümen’e Merkez Birliği ve İl Birliklerinin faaliyetleri hakkında bilgilendirme yapıldı.

Toplantı çerçevesinde, büyükbaş hayvancılık sektörü, yetiştiricilerimiz ile İl Birliklerimizin yaşadığı sıkıntılar dile getirilerek Bakan Yardımcısı Sayın Gümen’e talepler bildirildi. Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliklerinin sığırcılık sektörünü daha işlevsel hale getirebilmesi ve ülkesel ıslah faaliyetleri adına çözüm önerileri sunuldu.

Toplantı sonucunda, Genel Başkan Sayın Kamil Özcan, Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliklerinin, Bakanlığımızın hayvansal üretimin miktar ve kalitesinin artırılması amacıyla yürüttüğü her türlü projede paydaş olduğunu ve yürütülecek projelerde de her türlü sorumluluğa hazır olduklarını belirtti.

Sayın Bakan Yardımcımıza ve bürokratlarına nazik ziyaretleri ve ilgiyle bizi dinledikleri için teşekkür eder, ülke hayvancılığına hayırlı olmasını temenni ederiz.

Haberlerde aramak istediğiniz kelimeyi yazınız