PAKİSTAN HEYETİ MENEMEN SUNİ TOHUMLAMA LABORATUVARINI ZİYARET ETTİ

Pakistan Baluchistan Bölgesi Tarım Bakanlığı HayvancıIık Sekreteri Dr. Muhammad TAYYAB, Planlama Direktörü Dr. Muhammad Farooq TAREEN, Bölge Müdürleri Dr. Bashir AHMED, Ajaz ul Haq Ajaz ul Haq ve Dr. Saleemullah Khan, FAO Pakistan Ofisinden Aşılama Ulusal Saha Uzmanı Dr. Arshad MAHMOOD ile FAO Orta Asya Ofisinden Hayvancılık Uzmanı Dr. Yunus ARZIK ve Operasyon Uzmanı Mertcan TURAN, Tarım ve Orman Bakanlığı Gıda Kontrol Genel Müdürlüğünden Veteriner Hekim Adil ADIGÜZEL ve İzmir Tarım ve Orman İl Müdürlüğünden Veteriner Hekim Özge DEĞİŞÇİ’den oluşan heyet 11 Aralık 2023 tarihinde İzmir Menemen’de bulunan Suni Tohumlama Laboratuvarı ve GenTÜRK Boğa İstasyonunu ziyaret etti.

Ziyarete Merkez Birliği Genel Sekreteri İbrahim KARAKOYUNLU ve Teknik İşler Şube Müdürü Onur YİĞİT eşlik ederken; Sığırlarda ırk ıslahı çalışmaları ile ülke hayvancılığını geliştirmeyi amaçlayan projelerimiz hakkında değerlendirmelerde bulunuldu.

Pakistan heyeti, Merkez Birliğinin teknik tecrübelerinden yola çıkarak Pakistan ile Türkiye arasında işbirliği imkânlarının geliştirilmesi ve ortak projeler yapılması hakkında görüş alışverişinde bulundu.

Haberlerde aramak istediğiniz kelimeyi yazınız