Merkez Birliği Heyeti Amasya Valisi Mustafa MASATLI ve Amasya DSYB’ni Ziyaret Etti

Türkiye Damızlık Sığır Yetiştiricileri Merkez Birliği Genel Başkanı Kamil ÖZCAN, Genel Başkan Yardımcısı Yunus BAYDAR, Genel Sekreter İbrahim KARAKOYUNLU ve Amasya DSYB Yönetim Kurulu Başkanı Güner ASLAN Amasya Valisi Mustafa MASATLI’ya ziyarette bulundu.

Merkez Birliği Genel Başkanı Kamil ÖZCAN, Genel Başkan Yardımcısı Yunus BAYDAR, Muhasip Üye Mehmet ALDEMİR, Yönetim Kurulu Üyeleri Hasan Hüseyin ÖZDEMİR, Hacı SELVİ, Serhat VAYISOĞLU ve Genel Sekreter İbrahim KARAKOYUNLU’dan oluşan heyet daha sonra Amasya İli Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği’ni ziyaret etti.

Ziyaret çerçevesinde Merkez Birliği heyeti Amasya DSYB’nin bölgesindeki üreticilere hizmet verdiği 33 adet farklı makina, ekipman ve 11 farklı ataşman ile faaliyetlerini sürdürdüğü makina parkını gezerek yerinde inceledi.

Ayrıca heyet, Amasya DSYB’nin bünyesinde kurulan bir "Üretici Birliği Şirketi" ve bu şirketin markası olan “Amesia” ürünlerini de inceleyerek istişarelerde bulundu. Amasya DSYB üyeleri ve ailelerinin, kendi yörelerinde ve kendi olanakları ile üretmesiyle başlayan serüven şimdi "Amesia Çalışan Kadın Arılar" grubuyla her geçen gün büyüyerek ve ürün çeşitlerini artırarak faaliyetlerine devam ediyor. Markanın amacı Amasya’da üretilen tüm tarımsal ürünlerin üretilmesi, işlenmesi, paketlenmesi ve tüketiciye ulaştırılması. Bu doğal ürünler e-ticaret yöntemiyle Türkiye’nin her yerine kargo ile gönderilmektedir. Böylece, kırsalda yaşayan aile bütçelerine sağlanan katkının yanında ülkemiz insanlarının kaliteli ve güvenilir yöresel lezzetlere daha kolay erişimi sağlanmaktadır.

Amasya DSYB Yönetim Kurulu Başkanı Güner ASLAN’ın şahsında Yönetim Kurulumuza, tüm Birlik çalışanlarımıza ve bu faaliyette emeği geçen herkese şükranlarımızı sunarız.

Haberlerde aramak istediğiniz kelimeyi yazınız