Holstein Irkı Sığırlarda Tip Sınıflandırması ve Vücut Kondisyonu Değerlendirme Eğitimi Burdur’da Gerçekleştirildi

Tarım ve Orman Bakanlığı ve Merkez Birliğimizce ortaklaşa yürütülen Soy Kütüğü ve Döl Kontrolü Projeleri kapsamında sığırlarda dış görünüşe göre değerlendirme çalışmaları çerçevesinde “Holstein Irkı Sığırlarda Tip Sınıflandırması ve Vücut Kondisyonu Değerlendirme Eğitimi” düzenlendi. Eğitim Burdur’da 23-24 Ağustos 2022 tarihleri arasında gerçekleştirildi.

Burdur DSYB ev sahipliğinde gerçekleştirilen Holstein Irkı Sığırlarda Tip Sınıflandırması ve Vücut Kondisyonu Değerlendirme Eğitimi’nin açılış toplantısına Burdur İl Tarım ve Orman Müdürü Mehmet TUĞRUL, Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi Veteriner Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Hakan ÖNER, Genel Başkan Kamil ÖZCAN, Teknik İşler Şube Müdürü Onur YİĞİT ve Kastamonu DSYB Yönetim Kurulu Başkanı Bayram PEHLİVAN katılım sağladı.

Merkez Birliği Teknik İşler Şube Müdürü Onur YİĞİT tarafından verilen eğitime 7 İl Birliğinden toplam 40 kişi katıldı.

Eğitim başlangıçta teorik olarak verildi. Devam eden eğitim günlerinde Burdur DSYB üyesi işletmelerde holstein ırkı sığırlarda uygulama eğitimi gerçekleştirilmiştir.

Güçlü vücut kondisyonu, sağlıklı meme ve ayak bacak yapısına sahip holstein ırkı sığırların ülkemiz hayvancılığına kazandırılması amacıyla düzenlenen eğitimin Birlik personellerine ve Birlik üyelerine hayırlı olmasını dileriz.

 

Haberlerde aramak istediğiniz kelimeyi yazınız