Bilecik’te Büyükbaş Hayvan Irk Islahının Gerçekleştirilmesi ve Desteklenmesi Projesi İmza Töreni

Bilecik İli Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği ile Türk Veteriner Hekimleri Birliği Eskişehir-Bilecik Bölge Veteriner Hekimleri Odası Başkanlığı arasında “Büyükbaş Hayvan Irk Islahının Gerçekleştirilmesi ve Desteklenmesi Projesi” imza töreni gerçekleştirildi.

Bu vesile ile Bilecik Valisi Sayın Bilal ŞENTÜRK ziyaret edilerek Bilecik İli hayvancılığı konusunda değerlendirmelerde bulunulmuştur.

Proje tanıtım ve imza törenine Türkiye Damızlık Sığır Yetiştiricileri Merkez Birliği Genel Başkanı Kamil ÖZCAN, Genel Başkan Yardımcısı Yunus BAYDAR, Muhasip Üye Mehmet ALDEMİR, Genel Sekreter İbrahim KARAKOYUNLU, Teknik İşler Şube Müdürü Onur YİĞİT,  Bilecik İli Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği Başkanı Naci ESER, TVHB Merkez Konseyi Başkanı Ali EROĞLU ve Yönetim Kurulu Üyeleri, Bilecik İl Tarım ve Orman Müdür Vekili Mustafa DEMİRBAŞ, Eskişehir-Bilecik Veteriner Hekimleri Odası Başkanı Mehmet KIZILİNLER, Bilecik İl Tarım ve Orman Müdür Yardımcısı ve Veteriner Hekimler Odası Başkanlığı Bilecik İl Temsilcisi Erkal GEDİKLİ ile Ziraat Odası Başkanları, veteriner hekimler ve yetiştiricilerimiz katılım sağladı.

Açılış konuşmasında Genel Başkan Kamil ÖZCAN bu protokol ile bir başlangıç yapıldığını ve Damızlık Sığır Yetiştiricileri İl Birlikleri ile Bölge Veteriner Hekimleri Odalarının yapacağı projelere örnek olacağını ifade etti.

Açılış Konuşmalarının ardından Bilecik İli Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği Başkanı Naci ESER Projenin tanıtımını yaparak Bilecik İlinin artık damızlık dişi hayvan üretim merkezlerinden biri olacağını belirtti.

İmza altına alınan projenin ve istişare toplantısının Ülkemize, Eskişehir ve Bilecik İllerimiz hayvancılığına, yetiştiricilerimize hayırlı olmasını dileriz.

Haberlerde aramak istediğiniz kelimeyi yazınız