Avusturya Federal Tarım Bakanı Merkez Birliğini Ziyaret Etti

Avusturya Federal Tarım Bakanı Norbert TOTSCHNIG, Avusturya Büyükelçisi Dr. Johannes WIMMER, Avusturya Sığır Yetiştiricileri Federasyonu (ZAR) Genel Sekreteri Martin STEGFELLNER, Genetik Avusturya Müdürü Mag. Peter KREUZHUBER ve beraberindeki heyet 28 Mart 2023 tarihinde Merkez Birliğini ziyaret etti.

Ziyaret çerçevesinde Genel Başkan Kamil ÖZCAN’ın açılış konuşmasının ardından Genel Sekreter İbrahim KARAKOYUNLU bilgilendirme sunumu gerçekleştirdi. Sunum içeriğinde Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliklerinin kuruluşu ve tarihçesi, genel teknik konular, Türkiye’de yapılan ırk ıslahı çalışmaları, yetiştirici birliklerinin kurulması ve örgütlenmesi, soy kütüğü kayıt sistemi hali hazırda yürütülmekte olan projeler ve Avusturya Damızlık Birliği ile gerçekleştirilen ortak projeler hakkında bilgiler verildi.

Avusturya Tarım Bakanı Norbert TOTSCHNIG öncelikle ülkemizde yaşanan deprem felaketi nedeniyle başsağlığı ve geçmiş olsun dileklerini iletti. Sayın TOTSCHNIG, “Avusturya – Türkiye ilişkileri geçmişten beri başarılı bir şekilde yürütülüyor. Avusturya Sığır Yetiştiricileri Federasyonu (ZAR) ile Türkiye Damızlık Sığır Yetiştiricileri Merkez Birliği arasında ortak yürütülen projelerin artarak devam etmesini dilerim.” dedi. Gelecek dönemde devam etmesi beklenen işbirliği programının detayları tartışılarak iki kurum ve iki ülke arasındaki işbirliğinin hızla sürdürülmesi yönünde görüşler paylaşıldı.

Merkez Birliği özel şeref defterine düşüncelerini yazan Sayın TOTSCHNIG’e ve Sayın WIMMER’a günün anısına hediyeleri takdim edildi.

Haberlerde aramak istediğiniz kelimeyi yazınız